Haber

BMW Group mobilite vizyonunu IAA Mobility 2023’te tanıtıyor

Borusan OtomotivBMW, MINI ve BMW Motorrad markalarının Türkiye temsilcisi olan üreticisi BMW Group, bireysel ulaşım vizyonunu ve yarının dünyasını şekillendirecek en yeni modellerini IAA Mobility 2023’te sergiledi.

BMW Group elektrifikasyon, dijitalleştirme ve döngüsel ekonomi Odaklandığı alanlardaki son gelişmeleri paylaşarak geleceğin mobilite vizyonuna ışık tutan BMW Vision Neue Klasse’nin yanı sıra BMW, MINI ve BMW Motorrad’ın en yeni modellerinin dünya prömiyerini de gerçekleştirdi. BMW Group’un BMW iX1, BMW i4, BMW i5 modelleriyle sahneye çıktığı fuarda, lüks sedan segmentinin ilk zırhlı aracı Yeni BMW i7 Protection, Yeni BMW 5 Serisi’nin plug-in hibrit modeli olma özelliği taşıyor. , elektrikli ürün yelpazesinde BMW iX ve BMW i7 yer alıyor. hidrojen yakıt hücreli öncü model BMW iX5 Hydrogen ile yeni nesil SMALL Cooper ve SMALL Countryman modelleri dünyaya tanıtıldı.

BMW Group’un genel merkezinin bulunduğu Münih’te ikinci kez düzenlenen dünyanın en değerli otomotiv toplantılarından biri olan IAA Mobility 2023’ün ana teması “Bağlantılı Mobilite Deneyimi” olarak öne çıkıyor. Ayrıca Max-Joseph-Platz’daki BMW Open Space’te tamamen elektrikli Yeni MINI Cooper, Yeni MINI Countryman ve şehir içi ulaşımda devrim yaratması beklenen elektrikli motosiklet Yeni BMW CE 02 eParkourer de sergilenecek.

BMW Vision Neue Klasse: Elektrifikasyon, Dijitalleştirme ve Döngüsellik

BMW’nin gelecek nesillerden ipuçları taşıyan konsept otomobili BMW Vision Neue Klasse, elektrifikasyonu, dijitalleşmeyi ve döngüselliği bir araya getiriyor. BMW’nin kendine özgü tarzını bu odak alanlarına yansıtan yeni konsept otomobil, tasarım, kontrol/işletme, verimlilik ve sürdürülebilirlik kriterlerini yeni bir boyuta taşıyor.

Önceki modelleri olan BMW iVision Circular ve BMW iVision Dee’de geliştirilen teknoloji, bilgi ve deneyim üzerine inşa edilen BMW’nin yeni konsept otomobili, iç ve dış tasarımdan kullanıcı deneyimine, güç ünitesinden akü teknolojisine kadar yeni ufuklar ortaya koyuyor.

Sade, zamana meydan okuyan ve şık dış tasarımını otomobilin kabin tasarımına yansıtan BMW Vision Neue Klasse, 21 inçlik jantları ve geniş çamurluklarıyla da üstün aerodinamik taşıyor. Yekpare yüzeyli gövdesiyle dikkat çeken Neue Klasse’nin ön ve arka bölümündeki güçlü girintiler, mümkün olduğu kadar geniş görüş açısı sağlarken, araca farklı bir estetik katıyor.

BMW’nin imzası olan BMW böbrek ızgarası ve çift modüllü farlar, Neue Klasse’nin dış dünyayla etkileşime girmesini sağlarken, üç farklı animasyona sahip farlar, diğer otomobillerin ve yayaların yaklaşmasına hızla tepki veriyor.

BMW Vision Neue Klasse yeni nesil iDrive teknolojisini beraberinde getiriyor

BMW Vision Neue Klasse ile otomobilin içindeki klasik düğmeler minimuma indirildi. BMW Panaromik Görünüm, Merkezi Ekran ve işlevsel direksiyon simidi sayesinde insan-araba etkileşimi belirgindir. BMW Kişisel Akıllı Asistan, kullanıcı deneyimini bir sonraki seviyeye taşıyor ve Neue Klasse’de ilk kez kullanılan BMW Panoramik Görünüm BMW iDrive ve BMW Head-Up Display ile ortada çalışıyor. Sürücünün ideal görüş açısına yansıtılan sürüş bilgileri, gelişmiş BMW Head-Up Display teknolojisini içerir.

Önceki modellere göre %25 daha verimli

BMW Vision Neue Klasse aynı zamanda BMW markasının gelecekteki modellerinin düşük karbon emisyon seviyesi için de yeni bir referans oluşturuyor.

Kullanım sırasında yüksek güç verimliliği sağlayan altıncı nesil BMW eDrive teknolojisi, ölçek, hava ve yuvarlanma direncinin yanı sıra elektrikli güç aktarım mekanizmasının ısısını da akıllı bir şekilde yönetir. Yeni geliştirilen yüksek verimli elektrik motorları, BMW eDrive teknolojisine sahip yeni nesil aküler, eski teknolojiye sahip prizmatik hücrelere göre yüzde 20 daha az yer kaplıyor. Neue Klasse modelinde kullanılan 6. nesil eDrive teknolojisi, otomobilin şarj hızını yüzde 30 artırırken menzili de aynı oranda genişletiyor. Bu detaylar sonucunda otomobilin toplam verimliliği önceki nesil elektrikli otomobillere göre yüzde 25 oranında artıyor.

BMW’nin düşük karbonlu üretim tesisleri arasında yer alan ve üretim sırasında fosil yakıt kullanmayan Debrecen Fabrikası, ikincil malzeme kullanımıyla CO2 emisyonunu azaltmaya devam ediyor.

Yeni BMW 5 Plug-in Hybrid 2024 baharında yollarda

Yeni BMW 5 Serisi Sedan’ın plug-in hibrit versiyonu da IAA Mobility 2023’te görücüye çıktı. Gelecek yılın ikinci çeyreğinde satışa sunulması planlanan 6 ve 4 silindirli iki ayrı plug-in model de pazara sunulacak. BMW tarafından geliştirilen sınıfının en iyisi eDrive teknolojisi eşlik ediyor.

Yeni BMW iX5 Hidrojen

İlk kez IAA Mobility 2023’te otomobil tutkunlarının beğenisine sunulan Yeni BMW iX5 Hydrogen, markanın sürüş teknolojilerindeki yenilikçi gücünü ortaya koyuyor. BMW X5’in hidrojen yakıt hücreli versiyonu olarak geliştirilen Yeni BMW iX5 Hydrogen, BMW’nin beşinci nesil iDrive teknolojisini içeriyor. 295kW/401 HP güce sahip Yeni BMW iX5 Hydrogen, 0’dan 100 km’ye altı saniyede hızlanıyor. İki adet 700 bar’lık hidrojen tankına sahip olan otomobilin WLTP bilgilerine göre 504 kilometre menzili bulunuyor. Altı litre hidrojen depolamaya olanak sağlayan tanklar, üç ila dört dakikada doldurulabiliyor.

İlk tamamen elektrikli zırhlı araç: Yeni BMW i7 Protection

BMW, lüks sedan sınıfındaki yeni nesil zırhlı aracı Yeni BMW i7 Protection’ı IAA Mobility 2023’te tanıttı. Yeni BMW i7 Protection, dünyanın ilk sertifikalı tam elektrikli zırhlı aracı olarak öne çıkıyor. İki güçlü elektrik motoruyla VR9 sınıfı zırhı sorunsuz bir şekilde taşıyan Yeni BMW i7 Protection, WLTP verilerine göre 100 kilometrede ortalama 30 kWh elektrik tüketimine sahip. Zırhlı aracın içten yanmalı V8 motorlu versiyonunun yakıt tüketimi 100 kilometrede 14,6 litredir. Gövdesi, tavanı ve tabanındaki zırhın yanı sıra VPAM 10 sınıfı zırhlı camla güçlendirilen Yeni BMW i7 Koruma, ateşli silahlara ve patlamalara karşı üst düzey dayanıklılık sunuyor.

Elektrikli ve dijital Yeni KÜÇÜK aile

Otomotiv dünyasının ikon modelleri arasında yer alan SMALL Cooper ve SMALL Countryman, tamamen elektrikli versiyonlarıyla IAA Mobility 2023’te tanıtıldı.

Beşinci nesil MINI Cooper, klasik KÜÇÜK tasarım çizgilerini taşıyan pürüzsüz yüzeyler, şık çizgiler ve sabit oranlarla süslenmiş dış tasarımıyla kendinden emin ve etkileyici bir formla öne çıkıyor. Beşinci nesil SMALL Cooper, Cabrio modelinin yanı sıra 3 Kapılı ve 5 Kapılı modellerini de meraklılarına sunuyor. Tamamen elektrikli Yeni SMALL Countryman, macera dolu özellikleri işlevsellikle birleştiriyor ve çağdaş MINI-malist yapısıyla sürüşü daha eğlenceli ve heyecanlı hale getiriyor. Ayrıca KÜÇÜK, ilk tamamen elektrikli crossover modeli Aceman’ın da Nisan 2024’te prömiyerini yapmayı planlıyor.

MINI Cooper 3 Kapılı modeli markanın temelini oluşturmaya devam ederken, Yeni SMALL Ailesi ile birlikte IAA Mobility’de tamamen elektrikli iki yeni versiyon daha karşımıza çıkıyor. Tamamen elektrikli Yeni MINI Cooper E modeli, 135 kW / 184 hp ve 290 Nm tork üreten bir elektrik motoruna sahip. Bu motor, aracı 0’dan 100 km/saat hıza 7,3 saniyede ulaştırıyor. Yeni SMALL Cooper E, WLTP değerlerine göre 305 km’ye varan menziliyle öne çıkıyor.

Tamamen elektrikli MINI Cooper SE, 160 kW / 218 hp güç ve 330 Nm tork üreten elektrik motoru sayesinde 0’dan 100 km/saat hıza yalnızca 6,7 ​​saniyede ulaşıyor. Araç, tek şarjla 402 km’ye kadar menzil sunuyor.

Yeni Nesil MINI Ailesinin en büyük otomobili Yeni MINI Countryman; 6 cm daha yüksek ve 13 cm daha uzun gövde boyutlarıyla genişletilmiş bir yaşam alanı sunuyor. Geniş lastik izi genişliğiyle kaslı bir görünüm kazanan otomobil, geliştirilmiş modern tasarımıyla da MINI’ye yakışır bir imaja sahip. Ayrıca sıfır emisyonlu sürüş sağlayan dört tekerlekten çekiş özelliği de sunuyor. Go-kartı sürme hissi, elektrikli KÜÇÜK DNA’sıyla birleşerek başka bir seviyeye taşınıyor.

Tamamen elektrikli Yeni MINI Countryman E, 150 kW / 204 hp ve 250 Nm tork üreten bir elektrik motoruna sahip. 0-100 km/s hızlanmasını 8,6 saniyede tamamlayan bu otomobil, WLTP değerlerine göre 462 km’ye varan menziliyle dikkat çekiyor.

Yeni SMALL Countryman SE ALL4. Dört tekerlekten çekiş ile birlikte gelir. Bu araba 150 kW/313 hp ve 494 Nm torka sahiptir. 0’dan 100 km/saat hıza 5,6 saniyede ulaşabilen yeni tamamen elektrikli MINI Countryman SE ALL4, WLTP değerlerine göre 433 km’ye varan menzille tamamen elektrikli sürüş sunuyor.

MINI’den kişiselleştirilebilir eğlence sistemi ve kişisel asistan

Yeni SMALL Cooper ve Yeni SMALL Cooper Countryman, araç içi eğlence sistemi ve ambiyansıyla dikkat çekiyor. İç mekanın kalbinde yer alan tamamen yenilenen multimedya ekranı; Gelişmiş OLED teknolojisine ve özelleştirilebilir kullanıcı arayüzüne sahiptir. 8 farklı Deneyim Moduna sahip dairesel OLED ekran; Kullanıcıların sürüş deneyimlerini kendi tercihlerine göre tasarlamalarına olanak tanır. MINI’nin Yeni İşletim Sistemi 9 ile çalışan ekran, MINI’nin ilk tam donanımlı kişisel asistanı Spike ile mükemmel bir arkadaşlık deneyimi vaat ediyor. Üç boyutlu gezinme özelliğiyle öne çıkan sistemin video, oyun gibi birçok seçeneği bulunuyor. Otomobilin iç ambiyansı da kişiselleştirilebilir renk ve tasarım özellikleriyle benzersiz bir deneyim sunuyor.

BMW CE 02

BMW Motorrad’ın şehir içi ulaşım odaklı erişilebilir modeli olarak geliştirilen BMW CE 02, çevik, pratik ve sağlam olmasının yanı sıra birçok yerde üst düzey sürüş keyfini de beraberinde getiriyor. Yeni BMW CE 02, 11 kW/15 HP güç çıkışına sahip bir motor seçeneğine sahiptir. Bu güç çıkışı sayesinde kullanıcısına dinamik bir sürüş deneyimi sunan Yeni BMW CE 02, 90 km’ye varan menziliyle uzun şehir içi yolculuklar için ideal bir alternatif sunuyor. Güçlü motoru sayesinde maksimum 95 km/saat hıza ulaşan Yeni BMW CE 02, 132 kg ağırlığa sahip 11 kW versiyonuna ek olarak kullanıcılarına 119 kg ağırlıkla 4 kW seçeneği sunuyor.

>

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort