Haber

Nissan Türkiye “Elektriğin Yeni Yolculuğu”nu başlattı

Benzersiz bir Nissan teknolojisi olan “e-POWER” Türkiye pazarına girdi

Dışarıdan şarj etmeye gerek kalmadan eşsiz bir elektrikli sürüş tecrübesi sunan e-POWER teknolojisi Nissan’ın elektrifikasyon seyahatinin Türkiye’deki birinci adımı oluyor.

Nissan, e-Pedal olarak isimlendirdiği büsbütün yeni “tek pedal” sürüş tecrübesini Qashqai ve X-Trail modellerinde e-POWER teknolojisiyle sunuyor. e-Pedal, şoförlerin sırf gaz pedalını kullanarak hızlanmasına ve yavaşlayabilmesine imkan tanıyor. Fren pedalı sırf sert frenleme gerektiren durumlarda muhtaçlık haline geliyor.

Dünya çapında 7 milyon adede yakın satış başarısı yakalayan X-Trail, gelişmiş teknoloji ve çağdaş tasarımı bir ortaya getiren dördüncü jenerasyonu ile yesyeni bir kimliğe kavuşuyor.

Tamamen yeni X-Trail ile sunulan yenilikçi çift motorlu e-4ORCE (dört tekerlekten çekiş sistemi) konforlu ve denetimli sürüşe hizmet ediyor.

Şirketin elektrikli geleceğini simgeleyen araçlardan biri olan Nissan Qashqai e-POWER da büsbütün yeni X-Trail ile eş vakitli olarak satışa sunuldu.

Her iki araç da Nissan’ın SUV sınıfındaki liderliğini ve elektrifikasyondaki gücünü temsil ediyor.

“e-POWER”ın Türkiye pazarına girişiyle lansmana özel sıfır faiz kampanyaları dikkat çekiyor.

Benzersiz bir Nissan teknolojisi; “e-POWER” teknolojisi

Nissan, merakla beklenen ve büsbütün yeni e-POWER teknolojisi ile sürdürülebilir bir gelecek için değerli bir adım atıyor. Nissan’ın eşsiz e-POWER teknolojisine sahip Nissan X-Trail ve Qashqai Türkiye pazarına girdi. Kendine özgün dinamikleri olan bu araçlar, elektrikli sürüş tecrübesinin her basamağında fark yaratıyor ve şoförlerinin gereksinimlerini karşılıyor.

Daha hassas, daha verimli ve sessiz bir sürüş için eşsiz bir elektrikli güç aktarma sistemi oluşturan e-POWER, dışarıdan şarj etmeye gerek kalmadan elektrikli sürüş tecrübesi sunuyor. Nissan’a özel ve şirketin Intelligent Mobility stratejisinin kıymetli bir bileşeni olan e-POWER sistemi, günlük sürüşü hem keyifli hem de verimli hale getirerek elektrifikasyona eşsiz bir yaklaşım getiriyor.

Bu güç aktarma organını rakiplerinden ayıran en değerli nokta ise, elektrik motorunun tekerlekler için tek güç kaynağı olması ve münasebetiyle şoförün taleplerine anlık ve doğrusal reaksiyon göstermesi olarak söz edilebilir. Bu sayede e-POWER, şoförlerin klasik arabalarda karşılaştıkları eksiklikleri büsbütün ortadan kaldırarak dışarıdan şarj etmeye gerek kalmadan daha zahmetsiz, dinamik ve keyifli bir sürüş tecrübesi sunuyor.

Nissan Türkiye Genel Müdürü Charbel Abi Ghanem; “Benzersiz e-POWER teknolojimizi ve bu teknolojiye sahip yeni modellerimiz Qashqai e-POWER ile tamamen yeni X-Trail’i tüketicilerin beğenisine sunarak Türkiye’de “Elektriğin Yeni Yolculuğu”nu başlatıyoruz. Nissan’a mahsus e-POWER teknolojimize güveniyoruz. Dışarıdan şarj etmeye gerek kalmayan kablosuz elektrikli modelimiz e-POWER ile pazarın ve tüketicilerin muhtaçlıklarını karşılayacak bir kıymet yarattığımız için gururluyuz. Türkiye’de 180 bin üzeri satış ile son 10 yılın en çok satan SUV markasıyız. Yarattığı güçlü algı ve DNA’sına sadık kalarak müşterilerimizin beklenti ve gereksinimlerini karşılayacak modellerimiz ile marka bağlılığımızı artırarak devam edeceğiz. Toplam pazara baktığımızda 6. büyük otomotiv pazarı Türkiye. Bu da Türkiye pazarına duyulan heyecanı ortaya koyuyor. Bölümün ve tüketici beklentilerinin şuurunda olarak geliştirdiğimiz teknolojiler ile pazarın muhtaçlığını karşılayacak eşsiz e-POWER teknolojimize inancımız tam. Sürdürülebilir ve yenilikçi teknolojimiz ile otomotiv kesiminde fark yaratacağız.” halinde konuştu.

Nissan’ın elektrikli geleceğini simgeleyen Qashqai e-POWER 1.171.600 TL’den başlayan fiyatlarla, büsbütün yeni ve e-POWER teknolojisine sahip X-Trail ise 1.674.400 TL’den başlayan fiyatları ile Nissan yetkili satıcılarındaki yerini alacak.

e-POWER sistemi ile içten yanmalı motorun optimum sıkıştırma oranı ile çalışması sağlanırken klâsik akaryakıtlı motorlara nazaran daha düşük yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu kıymetlerine ulaşılıyor. e-POWER teknolojisi, bu özelliği ile kentin hava kalitesini artırırken sessiz çalışan motoru ile de sürüş konforunun artmasını sağlıyor.

e-POWER sistemi ile jeneratör ünitesinde bulunan 1.5 litrelik içten yanmalı motor, sırf elektrik üretmek için kullanılıyor. Burada üretilen güç invertör aracılığı ile bataryaya ve elektrik motoruna iletiliyor. Gaz pedalı hareket muhtaçlığını elektrik motorundan aldığı için anlık performans üst seviyeye çıkıyor. Ayrıyeten yavaşlama ve frenleme anında geri kazanılan kinetik güç, yine kullanılmak üzere bataryaya yönlendiriliyor. e-POWER sisteminin gaz pedalına gösterdiği anlık reaksiyon, tüm sürüş şartlarında eşsiz ve heyecan verici bir tecrübe sunuyor.

e-Pedal

Sürüş mühletinin 70’inin kent içinde geçirildiğini düşünerek Nissan, “e-Pedal” olarak isimlendirdiği yeni bir sürüş tecrübesi geliştirdi. e-Pedal, şoförlerin sırf gaz pedalını kullanarak hızlanmasına ve yavaşlayabilmesine imkan tanıyor.

Yeni Nissan Qashqai e-POWER ve Nissan X-Trail e-POWER’da yer alan bu donanım, şoförün ayağını gaz ve fren ortasında sık sık hareket ettirdiği dur-kalk kent içi sürüşün tekrarlayan yükünü ortadan kaldırmak için tasarlandı.

Sistem evvel orta konsoldaki düğme ile etkinleştiriliyor ve devreye girdiğinde gaz pedalı her zamanki üzere hızlanmayı sağlıyor. Gaz pedalının bırakılmasından sonra, e-Pedal fren lambalarını yakmaya yetecek kadar 0,2 g kuvvet ile frenliyor ve tam durma yerine yakın “oldukça yavaş” bir sürate indiriyor. Bu da düşük süratte park etme hareketlerinin mümkün olduğunca yumuşak olmasını sağlıyor. Böylelikle şoförler daha rahat ayarlayabildikleri gaz pedalı ile kent içi sürüşü daha sezgisel ve daha az zorlayıcı bir hale dönüştürerek yolda yumuşak bir biçimde ilerliyorlar.

Heyecan verici maceraların yesyeni üyesi: Nissan X-Trail

2001’de piyasaya sürülmesinin akabinde bugüne kadar 7 milyon adede yakın satılan Nissan X-Trail dünyanın en tanınan aile araçlarından biri. Nissan X-Trail, sezgisel teknolojisi ile SUV tarzına ek olarak esnek kullanım ve dört tekerlekten çekiş özelliklerine sahip gelişmiş bir güç aktarma organına sahip. Yeni X-Trail, hem beş hem de yedi koltuklu konfigürasyon seçenekleri sunuyor.

İleri teknoloji ve mühendisliğin buluştuğu yeni Alliance CMF-C platformunda üretilen X-Trail, crossover segmentinde çıtayı bir üst düzeye taşıyacak. Maceradan keyif alan müşteriler, gelişmiş elektrikli dört tekerlekten çekiş güç aktarma organı ile yeni kuşak X-Trail’in sunduğu dinamik performansın ve gelişmiş elektrifikasyon teknolojilerinin tadını çıkaracak.

Önceki üç nesil X-Trail modellerinin merkezinde, sertliği ve sağlamlığı ile güven veren kendine özgü stili yer alıyordu. Yeni X-Trail’in iç ve dış tasarımı, aracın çok taraflı ve maceracı ruhunu dışa vuruyor. İtimat veren sağlamlığıyla dış kısmında, yüzer tavan ve V-motion ızgarası üzere Nissan’a has tasarım öğeleriyle de bir adım öne çıkıyor. Ön tamponun gövdesi içinde yer alan çarpıcı farları ve tasarım çizgisi boyunca yerleştirilmiş kombine gündüz farları ise dikkat çekiyor.

Yeni X-Trail, Nissan’ın Avrupa ürün gamındaki, yenilikçi ePOWER sürüş sistemi ile donatılan ikinci modeli olacak. Elektrifikasyona benzersiz bir yaklaşım olan Nissan’a mahsus e-POWER sistemi, şarj etmeye gerek kalmadan elektrikli sürüş tecrübesi yaşatıyor.

Yeni X-Trail’in e-POWER sistemi; yüksek çıkışlı bir batarya, jeneratör ünitesi, invertör ve 150 kW ön elektrik motoru ile entegre güç aktarma sisteminden oluşuyor. Tekerleklere giden gücün sırf elektrik motorundan geldiği bu eşsiz güç aktarma sistemi, gaz pedalının anında ve basıldığı oranda reaksiyon vermesini sağlıyor.

e-POWER, akaryakıtlı motorun sırf elektrik üretmek için kullanılması ve tekerleklerin büsbütün elektrik motoru tarafından çalıştırılması üzere eşsiz özelliklere sahip. Bu teknoloji, motorun her vakit optimum aralıkta çalışmasını ve kentsel ortamlarda üstün yakıt verimliliği sağlıyor.

100 elektrikli motor tahriki sayesinde, içten yanmalı motorlarda yahut klâsik hibritlerde olduğu üzere gecikme olmuyor. Anında reaksiyon verdiği, yüksek tork bedelleriyle çevik bir formda hızlanmayı sağladığı için sollama esnasında yahut otoyolda giderken otomobil kullanmayı daha kolay ve daha inançlı hale getiriyor.

Doğrusal ayar, akaryakıtlı motorun aracın suratına nazaran çalışmasını sağlayarak, bilhassa hibrit araçlarda anlık hızlanmalarda görülen senkron sıkıntısının önüne geçmeye fayda ve e-POWER dizaynının bir kesimidir. Sistemin bir öteki avantajı da, daha çok yerleşim alanları ve kent içi bölgelerde motorun düşük zamanlarda çalışmasını sağlamak için yapılan geliştirmelerdir.

Bu avantajlara ek olarak, e-POWER sürüş sistemi sessiz bir sürüşü garanti ediyor. Örneğin saatte 40 km/s süratle giden e-POWER teknolojisine sahip bir arabanın sesi rakiplerine kıyasla 8db daha az.

e-4ORCE

Nissan’ın elektrikli güç aktarma organları ile çalışmak üzere tasarlanmış yeni bir dört tekerlekten çekiş sistemi, Avrupa’da lanse edilen Yeni X-Trail ile tanıtıldı. Nissan’ın en gelişmiş dört çeker teknolojisi e-4ORCE, her koşulda güvenli çekiş ve hızlanma sunuyor. e-4ORCE’daki “e”, Nissan’ın 100 elektrikli motor tahrik sistemi manasına geliyor. “4ORCE”, aracın fizikî gücünü ve gücünü tabir ederken, “4” dört tekerlekten çekişi temsil ediyor.

İki farklı elektrik motoru toplamda 157 kW (213 PS) güç üretiyor. Böylelikle X-Trail 0-100 km/s hızlanmasını 7 saniyede tamamlıyor. Güçlü çift e-motor sisteminin mekanik bir dört çeker sisteme kıyasla art tork yansısı 10.000 kat daha süratli. Buna ek olarak, sabit tork dağılımı ve harikaya yakın yük istikrarı, inançlı yol tutuşuna ve sürüş konforuna katkıda bulunarak güçlü fakat yumuşak bir sürüş tecrübesi sağlıyor.

e-4ORCE, güç çıkışını ve frenleme performansını her bir tekerlek için özel olarak yöneterek bu sayede yumuşaklık ve dengeyi koruyor, sürüş tarzını yahut girdisini değiştirmeye asla gerek olmadan neredeyse her türlü yol yüzeyinde ana hatta kalarak şoförün daha inançta hissetmesini sağlıyor. Örneğin, karla kaplı yollarda viraj alırken araç, ultra yüksek hassasiyetli motor, tork dağılımı ve fren denetimi sayesinde şoförün kalmak istediği hatta kalabiliyor. Bu kadar çeşitli yol yüzeylerinin üstesinden gelmenin verdiği itimatla, sürüş daha keyifli hale geliyor ve şoför farklı sürüş senaryolarında dahi kendini inançta hissediyor.

Mühendisler, e-4ORCE’un hassas denetim teknolojisi ve ikiz elektrik motoru ile eşsiz bir sürüş konforu sağlamayı hedefledi. Tipik bir elektrikli araçta ve hibrit sistemlerde kullanılan standart ön motor rejeneratif frenlemesine, rejeneratif art motor frenlemesi eklenerek yalpalama ve yaylanma en aza indirildi.

Sistem, ön ve art tork dağılımını optimize etmenin yanı sıra, her dört tekerin viraj alma kuvvetini en üst düzeye çıkarmak için her birine bağımsız fren denetimi uyguluyor. Bu, şoförün istediği istikamete yanlışsız direksiyonu en az formda kırarak virajı almasını sağlıyor.

Hafif hibrit ICE versiyonlu yesyeni X-Trail

X-Trail’in e-POWER donanımlı versiyonu yanı sıra 1.5 litrelik değişken sıkıştırma oranı ile tekerleklere klâsik üslupta güç sağlayan turbo şarjlı modeli de satışa sunulacak.

120 kW (163PS) ve 300 Nm tork üreten, tekerleklere gücü Xtronic kademeli daima değişken CVT şanzıman ile aktarılacak olan bu versiyon, yalnızca iki tekerlekten çekişli modeli ile piyasaya sürülecek. Rahat sürüş ve hafif hızlanmanın olduğu sürüşlerde motor, optimize edilmiş yakıt verimliliği için yüksek sıkıştırma oranına geçerken, daha fazla performansa muhtaçlık duyulan durumlarda düşük sıkıştırma oranları kullanılıyor.

Güç aktarma sistemi ayrıyeten, 12V hafif hibrit teknolojisi ile donatıldı. Sistem, hem yakıt iktisadı sağlayan hem de CO2 çıkışını azaltan tork takviyesi, uzatılmış rölantide durma, süratli yine başlatma ve boşta durma özelliklerine sahip.

Yavaşlarken, rejenerasyon yoluyla güç geri kazanılıyor ve lityum-iyon pilde depolanıyor. Bu yüklü güç, daha sonra kırmızı ışıkta bekleme üzere motorun durdurduğu durumlarda aracın sistemlerini çalıştırmak için kullanılıyor. Ayrıyeten hızlanma sırasında yaklaşık 6 Nm’lik bir tork artışı sağlanıyor.

Dışarıdan şarj etmeye gerek kalmadan elektrikli sürüş: Qashqai e-POWER

Crossover sınıfının öncüsü Nissan Qashqai’nin üçüncü kuşağı, artık eşsiz e-POWER teknolojisi ile Türkiye’de satışa sunuldu.

Lider DNA’sına sadık kalarak, göz alıcı iç ve dış tasarımı ile premium ruhunu yansıtan Nissan Qashqai’nin yeni jenerasyon tasarım ideolojisi V Motion Ön Izgara, ince ve keskin çizgileriyle öne çıkan LED far dizaynıyla göze çarpıyor. NASA teknolojisi ile geliştirilen Nappa deri koltuklar ve iç dizaynın geliştirilmiş teknolojisi ile sınıfının kurallarını belirleyen Nissan Qashqai’nin 3. nesli e-POWER teknolojisi ile Türkiye’de satışa sunuldu.

Benzersiz e-POWER teknolojisine sahip Nissan Qashqai e-POWER, değişken sıkıştırma oranlı 1.5 litrelik, 4X2, üç silindirli turbo şarjlı 156 hp akaryakıtlı motora sahip. e-POWER, jeneratör ünitesi, invertör ve 140 kW güç üreten elektrik motoru ile tamamlanan yüksek çıkışlı bir bataryadan oluşuyor. Jeneratör ünitesinde bulunan akaryakıtlı motor, sürüş senaryosuna nazaran invertör aracılığıyla yüksek voltaj bataryasına, elektrik motoruna yahut birebir anda her ikisine de güç üretiyor.

Qashqai’nin büsbütün yeni e-POWER teknolojisi, dışarıdan şarj etmeye muhtaçlık duymadan elektrikli sürüşün eşsiz keyfini sunuyor. Elektrik motorundan aldığı gücü, tekerleklere aktaran eşsiz güç aktarma sistemi teknolojisi geliştirilmiş bir sürüş tecrübesi sunuyor.

Nissan’ın, mobilite ve ötesini güçlendirmeye yönelik uzun vadeli vizyonu olan “Ambition 2030’u” gerçekleştirmede bir sonraki adımı işaret eden bu iki model; Nissan’ın Avrupa’daki 75’lik konsolide satış planını ve 2026 mali yılına kadar ki elektriklendirilme gayesini destekliyor.

Elektrifikasyon geçişi dünya genelinde hızlanırken Nissan, heyecan verici ve geniş elektrikli SUV eser gamı ile müşterilerini kendi seyahatlerinde desteklemeye değerli katkıda bulunuyor.

Nissan Türkiye eşsiz e-POWER teknolojisine özel kampanyalarını duyurdu

Benzersiz bir Nissan teknolojisi olan “e-POWER”ın Türkiye pazarına girişiyle lansmana özel kampanyaları dikkat çekiyor. e-POWER teknolojisine sahip Nissan Qashqai 1.171.600 TL’den başlayan fiyatlarla elektrikli sürüş tecrübesini dilek eden sahiplerini bekliyor.

Aile maceralarının en yeni yüzü olan 4. Kuşak Nissan X-Trail’in ise e-POWER versiyonu 1.674.400 TL’den, akaryakıtlı versiyonu ise 1.299.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

e-POWER teknolojisine sahip Qashqai için 240.00TL’ye 12 ay 0 faiz, e-POWER teknolojisine sahip X-Trail için ise 300.000TL’ye 12 ay 0 faiz imkanı sunuluyor. X-Trail’in akaryakıtlı versiyonu için de 240.000TL’ye 12 ay 0 faiz kampanyası bulunuyor.

Dışarıdan şarj etmeye gerek kalmadan eşsiz bir elektrikli sürüş tecrübesi sunan e-POWER teknolojisi Nissan’ın elektrifikasyon seyahatine sağlam bir temel oluşturuyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort